ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 135

Povestea „Porților deschise” 16.03.2024

Dragi părinți de viitori școlari,

Misiunea noastră este să oferim copiilor un mediu educațional plin de armonie, căldură, siguranță și competență, în care imaginația și creativitatea să înflorească; o dezvoltare sănătoasă prin care aceștia să se simtă protejați, însoțiți și îndrumați.

Susținem o educație în care copilul este format și îndrumat ca ființă întreagă, inimă, minte și voință, și sprijinit să își descopere și să își hrănească potențialul individual.

De aceea, pentru că vorbim despre o cunoaștere profundă, credem că și familiile care vin spre noi au dorința de a ne cunoaște școala, de a o vedea din interior, de a cunoaște profesorii.

Vă invităm, deci, cu bucurie la evenimentul Ziua Porților Deschise din acest an școlar, care va avea loc Sâmbătă, pe 16 Martie.

Vizita va fi ghidată de către învățătoarele și profesorii din școala noastră, care vă vor îndruma și însoți pe durata ei. Am gândit acest eveniment ca pe un tur al claselor școlii, în care este predată materia de studiu.

În acest tur veți putea interacționa cu viitoarele doamne învățătoare ale claselor Pregătitoare.

Pentru buna desfășurare a evenimentului, vă rugăm să respectați următoarele reguli 🙏🏻:

✅Ora recomandată de sosire este 09:00.

✅Veți fi întâmpinați de cadre didactice și însoțiți pe toată durata vizitei în sălile de clasă.

✅Puteți să veniți însoțiți de copii, dată fiind natura acestei vizite.

Vă așteptăm cu bucurie și cu Porțile Deschise în școala noastră!

Echipa Școlii Gimnaziale nr. 135

📢 Vă prezentăm turul virtual al Școlii Gimnaziale nr. 135!

📣 Noi, cadrele didactice, vă invităm la turul real al școlii cu ocazia evenimentului „Ziua porților deschise”!

🔎 Sâmbătă, 16 martie 2024, între orele 09:00 - 13:00.

Vă așteptăm cu mult drag! 😃